top of page
IMG_2631.JPG

Saadet Şen Öner biyografi

Saadet Şen

İlk Türk Kadın Motivasyon Konuşmacısı

20 yıldır başarıyla uygulamış olduğu kişinin potansiyelini zirve performansa çıkarmayı hedefleyen tekniklerle onbinlerce insanın hayatında ölçülebilir değişimler yaratmış olan Saadet Şen, kurucusu olduğu Londra merkezli Sen Consulting Limited çatısı altında bireysel ve kurumsal danışmanlıklarını sürdürmektedir. 


Dünya Fütüristler Birliği "World Future Society" üyesi olan Şen, aynı zamanda "Yetenek, Gelecek ve Motivasyon" konularında özel olarak seminerler ve konuşmalar düzenlemektedir.

Uzun yıllar Ege Tv, TRT'de muhabirlik, haber spikerliği yapmıştır. Alanında markalaşmış çeşitli sektörlerde (Vakko, Sofra London, Sunset, Darülaceze Vakfı, vb..) basın danışmanlığı, müşteri ilişkileri danışmanlığı işlerinde görev almıştır. Olay Tv'de yaklaşık 4 yıl boyunca "Ayna" adlı programın yapımcılığını ve sunuculuğunu yürütmüştür. Süleyman Demirel Üniversitesi'nde kariyer yönetimi dersi vermiştir. Bosch, Tofaş, THY, KIZILAY, Gençlik Spor Bakanlığı, METEKSAN, Çanakkale Seramik, Devlet Tiyatroları,  İDO (İstanbul Deniz Otobüsleri) gibi çeşitli alanlarda verdiği dönüştürücü eğitimler uzun soluklu ve yinelenir olmuştur.

Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte gerçekleştirdikleri büyük katılımlı toplantılar, Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde buluştuğu gençler, yaptığı ve konuk olarak katıldığı televizyon programları ile geniş kitlelere potansiyelleri konusunda ilham vermektedir.

Kendini geleceğe meraklı, yeteneğe aşık bir insan olarak tanımlamaktadır.

 
 
  • Siyah LinkedIn Simge
  • Black YouTube Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Twitter Icon

Meraklısına

Etiketler…

Öğretmenlerimden biri “Nominalize etmek -isimlendirmek, etiketlemek- daraltır anlamı” derdi. 

Bazıları bana “Motivatör” diyor. Ne ala. İnsan denen zenginliği keşke odaklayabilsem güçlü şekilde, bir parça içindeki olumluya. İstekleri, heyecanları ve tüm çoşkusu ile yaşamın her anına kodlayabilsem.

Bazıları “Konuşmacı” diyor bana. Belki sadece inandığımı söylediğimden, inanmadığımı dilime değdirmediğimdendir. En iyisi midir bilmem, benim bildiğim en iyiyi anlatırım, paylaşırım, soran olursa.

Bazıları “Koç” diyor. Bu gezegende nazar değmeyen tek şey akıldır, kimse kimsenin aklını beğenmez derler. Bu nedenle koçluk yapmayı severim, koç öyle bir soru sorar ki; karşısındaki tutkusunu bulur. Heyecanlandıran da budur beni.

Bazıları “İletişim Uzmanı” diyor bana. Sadece kendimizle değil toplumca, gezegence gelişmeli, geliştirmeliyiz iletişimimizi, yapabilirsek yapılandırmalıyız yapıcı iletişimi.

Bazıları bana “Yetenek Avcısı” diyor. Bu hoş olurdu. Yeteneğindeki işi yapanları işlerinden hiç bir güç caydıramaz. Onlar yorulmaz, hasta bile olmaz. Dokundukları şeyi gördüğünüzde bedeninizi bir heyecan kaplar (Müzik, film, elbise bahçe, yemek, ev). Doğuştan her canlının bu gezegene yeteneği ile geldiğine inanan, yeteneğini hatırlayan her ruhun yaktığı meşaleyi gözünde görünce, uzaya çıkıp inen biriyim aslında.

“Fütürist” diyor birileri, bu çok heyecanlandırıcı. (Birkaç fırın var tabii! ) Sınırları bilinmeyene yolculuk gibi. İnsan da öyle aslında sınırları bilinmeyen yaradılışı ile. Yol arkadaşının bilgi birikimini “gelecekte bir zaman”  verimli kılmak için yapılandırmaya, güçlendirmeye, zenginleştirmeye tutkun biri…

Girişimci” diyor bazıları. İlk şirket deneyimini 20 yaşında, 2.sini 21 yaşında (dahası da var da, onlar aramızda kalsın! ) edinen biri için, tecrübeli sayılıyorum galiba(!)

Aslında insanlığa inanan, eşitliği seven, yeteneğe güvenen,

çocukların eşsizliğine, merakına, neşesine pek bi özenen, 

ETİKETSİZLİĞİ SEVEN BİRİ!

Saadet.

IMG_2634.JPG
bottom of page